BRAMY PRZEMYSŁOWE

SYSTEMY

PROFILE

NAPĘDY

Bramy przemysłowe stanowią podstawowe zabezpieczenie otworów budowlanych, hal przemysłowych, budynków magazynowych czy handlowo – usługowych przed niepożądanym dostępem i czynnikami atmosferycznymi. Można je również zastosować jako bramy wewnętrzne.

Kurtyna bramy wykonana jest z aluminiowego, ekstradowanego profilu PE 100. Kształt oraz grubość jego ścianek została tak dobrana, aby zbudowana z niego kurtyna była stabilna i odporna na działanie czynników mechanicznych. Istnieje możliwość zastosowania w kurtynie bramy profili z przeszkleniem PER 100. Profile i prowadnice powlekane są farbami proszkowymi w szerokiej palecie kolorów RAL. Kurtyna nawijana jest na stalową rurę nawojową osadzoną na konsolach stanowiących jej podporę i łożyskowanie. W przypadku bram montowanych w obrębie nadproża, należy zwrócić uwagę na minimalną jego wysokość, niezbędną dla zabudowy. 

Ze względu na rodzaj zastosowanej konsoli możemy podzielić bramy przemysłowe:

  • na konsolach jezdnych: BPR/KNJ,
  • na konsolach stałych: BPR/KNS.

Bramę przemysłową możemy zamontować zarówno w obiektach już istniejących jak i nowo powstających. Sterowanie bramą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz budynku. W zależności od potrzeb można również zastosować sterowanie radiowe lub inne wybrane kombinacje urządzeń sterujących, podnoszących komfort obsługi.